تبلیغات
خبرگزاری ورزشی ali0098

رکورد بابی چارلتون شکسته شد

  • تاریخ : پنجشنبه 19 اسفند 1389
  • موضوع :
  • نظرات

رایان گیگز رکورددار انجام بیشترین بازی در باشگاه منچستریونایتد در رقابتهای لیگ انگلستان شد. شکست 3 بر یک منچستریونایتد در خانه لیورپول اگرچه در ذهن هواداران شیاطین سرخ با تلخی به یاد خواهد ماند اما این بازی ...

رایان گیگز رکورددار انجام بیشترین بازی در باشگاه منچستریونایتد در رقابتهای لیگ انگلستان شد. شکست 3 بر یک منچستریونایتد در خانه لیورپول اگرچه در ذهن هواداران شیاطین سرخ با تلخی به یاد خواهد ماند اما این بازی ششصد و هفتمین حضور گیگز در پیراهن شیاطین سرخ بود.به این ترتیب، این بازیکن ولزی رکورددار انجام بیشترین بازی با پیراهن سرخپوشان شهر منچسترخواهد بود.

او که اکنون بیستمین فصل حضورش را در اولدترافورد تجربه می‌کند، نخستین بار روز دوم مارس سال 1991 در بازی برابر اورتون برای یونایتدها به میدان رفت و در این فاصله 606 بار دیگر هم این کار را انجام داده است. این بازیکن 37 ساله هنوز هم با واژه خستگی بیگانه است. او در بازی عصر یک‌شنبه در ورزشگاه آنفیلد یکی از معدود بازیکنان فرگوسن بود که توانست بازی همیشگی خود را ارائه دهد، هر چند بازی ضعیف همبازیانش به ویژه در خط دفاعی شکست 3 بر یک یونایتدها را به دنبال داشت. 607 بازی از سوی گیگز به معنای پشت سر گذاشتن رکورد سربابی چارلتون خواهد بود.

این بازیکن قدیمی یونایتدها تاکنون رکورد دار انجام بیشترین تعداد بازی در این باشگاه لیگ برتری شمرده می‌شد.گیگز به این ترتیب یک گام دیگر به سوی جاودانگی در باشگاه منچستریونایتد برداشت. به نوشته کیکر او در این مدت 32 عنوان قهرمانی را با پیراهن این تیم و زیر نظر فرگوسن شاهد بوده است، از جمله 11 عنوان در لیگ برتر انگلیس و دو عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا.گیگز اکنون بیش از هر بازیکن دیگری در فوتبال جزیره شاهد قهرمانی بوده است.

هواداران این بازیکن چپ پا در آینده هم می‌توانند از تماشای بازیهای بازیکن محبوب خود لذت ببرند چرا که او به تازگی قراردادش را تا تابستان 2012 تمدید کرد.بازیکن سالهای پیش تیم ملی فوتبال ولز گفته بود همه آنچه که زمانی می‌خواستم بازی برای یونایتد بود و این شانس را داشتم که 20 سال تمام این کار را انجام بدهم.او علت تمدید قراردادش را اینگونه عنوان کرد: فکر می‌کنم در درون و بیرون زمین هنوز هم چیزهایی برای عرضه دارم.ادامه مطلب