تبلیغات
خبرگزاری ورزشی ali0098

قلعه نوعی : کار خدا بود که بخشی از حقایق در برنامه نود برملا شد

  • تاریخ : شنبه 21 اسفند 1389
  • موضوع :
  • نظرات

سرمربی تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان پیرامون اتفاقات رخ داده در برنامه 90 گفت: خدا را شكر می‌كنم كه در این برنامه بخشی از حقایق برملا شد.امیر قلعه‌نویی در جمع خبرنگاران اظهار كرد: شب گذشته با بازیكنان خط دفاعی‌مان جلسه‌ای را برگزار كردیم و با ارائه نكاتی به آن‌ها، توجیه‌شان كردیم كه تمركزشان را در تمام طول مسابقه حفظ كنند و بسیار خوشحالم كه بر خلاف سه دیدار گذشته‌مان در این مسابقه در لحظات پایانی گلی دریافت نكردیم.

وی افزود: در 10 روز گذشته 9 پرواز داشته‌ایم و در این مدت كوتاه سه بازی بسیار سنگین و حساسی را برابر حریفان خود انجام داده‌ایم. به همین دلیل در نیمه نخست بازی برابر نفت بازیكنان‌مان با افت بدنی مواجه شدند، اما با این وجود نباید از بازی بسیار خوب بازیكنان نفت نیز به سادگی بگذریم. آنها فضاها را به خوبی از ما گرفته بودند و در یك سوم میانی و یك سوم دفاعی خودشان بسیار عالی بازیكنان ما را پرس می‌كردند، اما در نیمه دوم با شناخت بهتری كه از حریف پیدا كردیم، كمی به بازی سرعت دادیم و از فضاهای كناری تیم حریف به نفع خود استفاده كردیم كه خوشبختانه توانستیم دو بار دروازه نفت را باز كنیم و هر سه امتیاز مسابقه را از آن خود كنیم. متاسفانه هنوز به دلیل آماده نبودن بازیكنان نمی‌توانیم تمرین‌های تاكتیكی انجام دهیم و به خاطر فشردگی بازی‌هایمان تنها فرصت ریكاوری داریم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان پیرامون اتفاقات رخ داده در برنامه 90 و صحبت‌های انجام شده بین فردوسی پور و دكتر شریفی تصریح كرد: خدا را شكر می‌كنم. اگر خدا بخواهد ماجرایی را رسوا كند، به بهترین نحو این كار را انجام می‌دهد. با صحبت‌هایی كه شریفی انجام داد، مظلومیت و حقانیت باشگاه سپاهان به تمام مردم ایران ثابت شد. متاسفانه در همین اصفهان هم افرادی بودند كه ما را اذیت می‌كردند و با اقداماتشان قصد داشتند من و سپاهان را به حاشیه ببرند، اما مطمئنم اتفاقات دیگری هم رخ داده است كه هنوز جزئیات آن مشخص نشده است. من بارها پیرامون این موضوع صحبت می‌كردم، چون ماجراهایی را می‌دانستم . خوشحالم كه مدیران كلان سپاهان و استان اصفهان پیگیر این موضوع هستند كه چرا فردی باید از رسانه ملی برای ضربه زدن به یك تیم مردمی استفاده كند. این مسئله اصلا موضوع كوچكی نیست. چرا بعضی‌ها می‌خواهند مجموعه‌ای را كه با مدیریت صحیح رشد پیدا كرده و توانسته در 10 سال گذشته برای خود در سطح آسیا اعتباری مثال‌زدنی كسب كند تخریب كنند. اگر به عملكرد كاروان ورزشی ایران در مسابقه‌های گوانگ‌جو نگاه كنیم، متوجه می‌شویم كه درصد بالایی از مدال‌های كسب شده حاصل تلاش ورزشكاران اصفهانی و تیم‌های سپاهان و ذوب آهن اصفهان است. بهر حال خدا را شكر می‌كنم كه در برنامه خودش قسمتی از حقایق برملا شد.

وی افزود: البته من عادل را دوست دارم و در صادق بودن وی شكی نیست، اما از این كارش تعجب می‌كنم كه چرا این گونه رفتار می‌كند. نگرش ما به فردوسی پور به طور دیگری بود. شاید هم وی با سپاهان مشكلی ندارد. تنها مشكل فردوسی‌پور شخص امیر قلعه‌نویی است.

سرمربی سپاهان پیرامون زودتر رسیدن احسان حاج‌صفی از اردوی تیم ملی به ایران خاطرنشان كرد: جا دارد از مسئولان و مدیران باشگاه اصفهان تشكر كنم كه با تهیه بلیت، زمینه‌ای را فراهم كردند كه احسان حاج صفی زودتر از سایر ملی‌پوشان به ایران برسد و ما بتوانیم از وی در این مسابقه استفاده كنیم. این موضوع به ثبات مدیریتی و چارت سازمانی باشگاه برمی‌گردد. آقای فتاحی مدیر اجرایی تیم سپاهان از مدت ها قبل نزدیک ترین زمان برگشت را برای بازگشت حاج صفی بررسی کرده بود و توانست با اولین پرواز بعد از بازی تیم ملی امید با بلیطی که خود باشگاه تهیه کرده بود وی را به این بازی برساند.

امیر قلعه‌نویی در پاسخ به گفته‌های اخیر عسگری، سرپرست كمیته داوران فدراسیون فوتبال راجع به داوری های سال گذشته گفت: ایشان اصلا سال گذشته مسئولیتی در اختیار نداشتند كه قضاوت می‌كنند. به عنوان فرد نخست كادر فنی وظیفه دارم از حقانیت باشگاهم دفاع كنم. اگر در فصل گذشته هم قضاوت به نفع ما صورت می‌گرفت، اما هیچ كدام از آنها در نتایج تاثیرگذار نبود. به عنوان مثال در مسابقه‌ای كه ما 4 بر یك جلو بودیم در صحنه‌ای داور هم به نفع ما قضاوت می‌كرد كه در نتیجه نهایی تاثیرگذار نبود، اما امسال حداقل 10 امتیاز به خاطر قضاوت اشتباه داوران از ما كم شده است.

سرمربی سپاهان اضافه كرد: مگر در بازی آرسنال و بارسلونا ندیدید كه آرسن ونگر چگونه به عملكرد داوری اعتراض می‌كرد؟ این شكایت و شكایت‌كشی‌ها فقط برای ماست، اما جالب است از من شكایت كرده‌ام كه حرف حق را زدم و خودشان هم اعتراض مرا در صحنه ها های مورد اعتراض مان تائید کرده اند ولی باز هم شکایت می کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری كرد سپاهان بتواند با ادامه روند رو به رشد خود نتایج درخشانی را در لیگ قهرمانان، لیگ برتر و جام حذفی به دست بیاورد.ادامه مطلب