تبلیغات
خبرگزاری ورزشی ali0098

ساکت : برخی تیم هابا مجموعه ای از بزرگان و بهترین امکانات مرتبا خود را بی بضاعت معرفی می کنند /یکشنبه سراسر اصفهان در شور و شادمانی خواهد بود

  • تاریخ : شنبه 24 اردیبهشت 1390
  • موضوع :
  • نظرات


مدیر عامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در گفتگویی با پایگاه خبری سپاهان به سئوالات مختلفی در مورد این باشگاه پاسخ داد . این گفتگو را با هم می خوانیم .  تیم فوتبال سپاهان در آستانه قهرمانی رقابت های لیگ برتر قرار گرفته و به  عنوان صدرنشین گروه اول لیگ قهرمانان هم به مرحله بعد صعود کرد. در این باره صحبت کیند .

بله . ما یک گام دیگر تا قهرمانی در رقابت های لیگ برتر فاصله داریم  و به امید خدا فردا این گام برداشته و قهرمانی مان تثبیت می شود و خوشحالم که این رخداد خوش یمن و جشن قهرمانی  در شهر اصفهان و در حضور باشکوه هوادارن مان رقم می خورد. در لیگ قهرمانان هم همانطور که اشاره کردید تیم با اقتدار سرگروه گروه اول این مسابقات شد تا در مرحله پلی آف میزبان بنیاد کار ازبکستان در اصفهان با شیم و بتوانیم  شادمانی صعود از مرحله حذفی آسیا را نیز در ورزشگاه فولاد شهر با هواداران مان تقسیم کنیم  

 به دیدار فردا جشن قهرمانی در روز  دیدار با پرسپولیس اشاره کردید .برنامه های باشگاه در این روز چیست ؟

روابط عمومی و کانون هواداران باشگاه ویژه برنامه های متعددی را برای این روز تدارک دیده اند که  اطمینان دارم با شکوه حضور هواداران مان این برنامه ها به بهترین وجه اجرا می شود .

رونمایی از کارت الکترونیک هواداری یا سپاهان کارت که با حضور مدیران ارشد استان ، بانک ملی ایران و شرکت فولاد مبارکه انجام می پذیرد و ضمن دارا بودن همه خدمات بانکی از بسیاری از مزایا و ویژگی ها بهره مند است ، برپایی ویژه برنامه های مفرح گرامیداشت قهرمانی قبل و بعد از بازی با پرسپولیس ، برپایی نماز شکر قهرمانی و در نهایت حرکت همه سپاهانی ها و هواداران اصفهان از ورزشگاه فولاد شهر به سوی گلستان شهدا برای تقدیم این افتخار بزرگ به مقام شامخ شهدای استان از جمله ویژه برنامه های فولاد مبارکه سپاهان در روز  25 اردیبهشت است . ضمن اینکه در این روز مفتخر به میزبانی از سفیر پر افتخار فوتبال ایران علی دایی در اصفهان هستیم و امیدوارم میزبانی خوبی را از ایشان و پرسپولیس به عمل آوریم .

بحث تداوم حضور امیر قلعه نوعی در این روزها یکی از بحث های داغ و دنباله دار رسانه هاست. آیا امیر در فصل آینده هم در کنار ما خواهد بود ؟

  ما سال آینده را هم با قلعه نوعی ادامه می دهیم و درصددیم تا  با یاری خدا قهرمانی آسیا را همراه با امیر جشن بگیریم .

هیئت مدیره باشگاه بر تداوم حضور وی در سپاهان تاکید دارد . با توجه به فشردگی مسابقات و با توجه به اینکه چند دیدار حساس را به ویژه در مرحله حذفی لیگ قهرمانان در پیش رو داریم برای اینکه تمرکز سرمربی تیم دچار خدشه نشود مذاکرات نهایی را به بعد از این مسابقات موکول کرده ایم .

  به صراحت اعلام می کنم امیر قلعه نوعی تنها گزینه ما برای فصل آتی است و با پایان لیگ و پلی آف آسیا قراردادمان را با وی رسمی می کنیم.

ضمن اینکه باید تاکید کنم نام های دیگری که در روزهای اخیر از سوی شایعه پراکنان برای هدایت تیم فوتیال  سپاهان در فصل آینده مطرح شده به دور از واقعیت و برای مطرح نمودن و زنده کردن دوباره برخی اسم هاست که به هیچ وجه صحت ندارد .

سرپرست باشگاه استقلال تهران پس از حذف تیم متبوعش از لیگ قهرمانان آسیا با اشاره به صعود دو تیم اصفهانی به مرحله بعدی این رقابت ها گفته این دو باشگاه هم تجربه و هم امکانات بالایی دارند اما ما توان رقابت با باشگاه هایی که 20 میلیار د تومان هزینه می کنند را نداریم . نظرتان در  این باره چیست ؟

 

در ابتدا باید عرض کنم که حذف تیم فوتبال استقلال تهران و عدم صعود آبی های تهران از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی به وقوع پیوست که این تیم با همه شایستگی های خود و با بدشانسی و بداقبالی نتوانست از این مرحله صعود نماید و بهتر است حذف این تیم به مسائل و یا توانمندی های دیگر باشگاه ها ربط داده نشود .

استقلال تهران یکی از بهترین کادر های  فنی و مجموعه ای از بازیکنان شایسته و ستارگان فوتبال را در اختیار دارد و نباید به طور مرتب این تیم از سوی مسئولانش بی بضاعت معرفی شود .

در فوتبال ما هیچ باشگاهی نیست که برای هر فصل خود 20 میلیار د تومان بودجه در اختیار داشته باشد و حداکثر و بالاترین بودجه متصور برای یک باشگاه در یک فصل 10 میلیارد تومان است که از 4 میلیارد آغاز و به سقف اینچنینی 10 میلیارد تومان می رسد.همان مبلغی که دو تیم استقلال و پرسپولیس هم از آن بهره مند بوده اند و آن را اعلام کرده اند و بودجه ما حتی مقدار جزیی کمتر از این عدد است  . من واقعا متاسفم هر جا تیمی کامیاب و قهرمان است همه چیز آنجا منظم بوده و از بابت داشتن خیلی امکانات از مراجع مختلف تشکر می کنند اما به محض ناکامی ، سعی در تخریب تیم های موفق به عناوین و رفتار های  مختلف دارند و سعی می کنند تا عوامل موفقیت دیگران را به مسائل غیر مرتبط ربط دهند . هیچ کدام از 18 تیم لیگ برتری بودجه بیست میلیاردی ندارد و حداکثر بودجه برای یک باشگاه همان ده میلیارد تومان است که عرض کردم که این هم برای تعدادی از باشگاه ها متصور است .

باز هم تاکید می کنم که ناکامی استقلال در آسیا با کادر فنی و بازیکنان بزرگ و مدیریت با تجربه ای که در اختیار دارد به هیچ وجه حق این تیم نبود و استقلالی ها سرافرازانه و در اوج بدبیاری حذف شدند. پس بهتر است ناکامی این تیم دست آویزی برای حمله به موفقیت دو تیم اصفهانی نشود .

ضمن اینکه هر جا دو تیم اصفهانی در مسائلی با برخی دوستان دچار اختلاف نظر یا یک مباحثه می شوند سریعا برخی از آقایان به حربه بودجه این باشگاه ها متوسل می شوند و به پاسخگویی  با پاسخ های غیر مرتبط می پردازند تا فقط و فقط مسائل مالی را عامل نا کامی خود و کامیابی رقیب معرفی کنند .  بودجه ما حداقل با چهار  تا پنج باشگاه دیگر لیگ برتری برابری  یا کمتر از آنان می باشد و این در حالی است که ما مزیت ویژه پخش مستقیم نزدیک به هفتاد و پنج بازی از شبکه سوم و جام جم  را نداریم.

پیگیری هایی که در مورد حق پخش تلویزیونی داشتید به کجا انجامید ؟

بحث حق پخش تلویزیونی اصلی ترین و جدی ترین بحث برای در آمدزایی باشگاه هاست و  ما در سازمان لیگ پیشنهاد صد و پنجاه میلیارد تومانی خود را در این باره مطرح کرده ایم و به همراه فدراسیون پیگیر این موضوع  هستیم  و باهمه قوا از این سیاست حمایت می کنیم .

این عددی که مطرح نموده ایم و در حال پیگیری آن هستیم با رقم های جهانی فاصله های زیاد و معناداری دارد مثلا در ترکیه این رقم چیزی در حدوددویست و پنجاه میلون دلار و در اروپا این رقم هفتصد میلیون دلاراست . رقمی که در حوزه لیگ برتر مطرح کرده ایم می تواند به راحتی عملیاتی شود و امیدوارم همه باشگاه ها برای تحقق آن بدون هیچ مصلحت اندیشی و رودربایستی  حساس و مصر باشند.

ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران در این ایام با بیماری در حال مبارزه است . سخنی در این باره دارید ؟

وقتی چهره ایشان را از تلویزیون  دیدم تا ساعت ها متاثر بودم و باور نمی کردم که ایشان همان ناصرخان خوش سیمای فوتبال ایران باشد . حجازی اسطوره تکرار ناشدنی فوتبال ایران و نگین افتخار کشور ما و آسیاست که بیماری وی میلیون ها هوادار فوتبال را در ناراحتی و اندوه فرو برده است  . همه ما برای سلامتی ایشان دعا می کنیم و امیدوارم خداوند  ایشان را در کمال صحت و سلامتی به آغوش هواداران میلیونی اش بازگرداند تا بازهم مفتخر به حضور این اسوه غرور و افتخار در ورزش کشورمان شویم .

و سخن پایانی تان ؟

  منتظر حضور پرشور هواداران مان در دیدار با پرسپولیس و ویژه برنام های جشن قهرمانی 25 اردیبهشت هستیم و خوشحالم که با افتخار ات به دست آمده اصفهان به پایتخت فوتبال ایران تبدیل شده است . لازم است در پایان از هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه ، مدیر عامل این شرکت جناب آقای دکتر سمیعی نژاد ، اعضای هیئت مدیره ، سرمربی ، کادر فنی و بازیکنان تیم فوتبال و دیگر تیم های باشگاه ، پرسنل شرکت فولاد مبارکه ، هواداران ، اصحاب رسانه و مدیران و پرسنل باشگاه صمیمانه به واسطه حمایت ها و تلاش های کم نظیرشان سپاسگزاری نمایم.

 ادامه مطلب